Bilgisayar Windows 11 Çalıştırılamaz Hatası Çözümü

Merhaba, temiz kurulum yaparken format ekranında aşağıda resimde gördüğünüz hatayı alan arkadaşlar için bir çözüm önerisi buldum ve bunu sizlere aktarmak istiyorum.

Bu resimde gördüğünüz hatayı alıyorsanız eğer aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

1- Format ekranında Windows 11 sürüm seçme yani pro, home gibi sürüm seçtiğimiz ekrana gelin ve orada SHİFT+F10 tuşuna basarak CMD ekranını çalıştırın.
2- CMD ekranına regedit komutunu yazın ve açın.
3- HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup kısmına gelin daha sonra burada sağ tarafta boş bir yere sağ tıklayarak “yeni anahtar oluştur” seçeneğine tıklayın. İsmini “LabConfig” yapın.
4- Oluşturduğunuz “LabConfig” anahtarına tıklayın ve sağ tarafta boş bir yere sağ tıklayarak “Yeni – DWORD (32-bit) oluştur diyelim” ve ismine “BypassRamCheck” diyerek oluşturalım.
5- Yine Oluşturduğunuz “LabConfig” anahtarına tıklayın ve sağ tarafta boş bir yere sağ tıklayarak “Yeni – DWORD (32-bit) oluştur diyelim” ve ismine bu seferde “BypassSecureBootCheck” diyerek oluşturalım.
6- Yine Oluşturduğunuz “LabConfig” anahtarına tıklayın ve sağ tarafta boş bir yere sağ tıklayarak “Yeni – DWORD (32-bit) oluştur diyelim” ve ismine bu seferde “BypassTPMCheck” diyerek oluşturalım.
7- Bu değerleri oluşturduktan sonra hepsine tek tek çift tıklayarak “0” değerini “1” yapın hepsini de “1” yapın.
8- İşlem bu kadar regedit kısmını kapatarak kurulum işleminizi yapabilirsiniz. İşlem bittikten sonra regedit kısmı şu şekilde görünecektir.