CryptoLocker virüsü nasıl temizlenir

CryptoLocker virüsü nasıl temizlenir?

Aslında çok zor bir işlemden bahsetmek istiyorum. Bulaşan virüsün cinsine göre yaptığı işleme göre değişik işlemler yapmaktalar. Cryptolocker denilen virüs illet ve hastalıklı bir virüstür. Bulaştığı yerden kolay kolay ayıklamak mümkün değildir. Bulaşmadan önce Antivirüsler bir işlem yapmıyor bulaş sada bir işlem yapmıyor. Virüsün değişik versiyonları farklı kişiler tarafından yazılmış versiyonlarını inceleme fırsatım oldu yaptıkları işlem biribirine çok benzemekte var olan dosyaların uzantılarını değiştirmekte ve çalıştıkları bilgisayardan bir hash kodu üreterek 2046 bir ile şifrelemekte bu zaman aralığında çalıştıklarında antivirüsler hiç bir uyarı vermemekte ve bu virüsü tespit edememekteler. Cryptolocker virüsü temizle  çabalarım genelde sonuçsuz kalmakta ve bilgisayarların var olan imajlarını alarak formatlayıp yeniden kurmak en mantıklı yöntem olmakta. Makaleye başlamadan önce uzun soluklu birşeyler yazmak istedim fakat bu insanları kandırmak ve umutlandırmaktan başka bir şeye yaramayacaktır.

Cryptolocker virüsü temizlemekle uğraşmayın. Dosyalarınızı kuratarabilen birileri varsa bu yeni versiyonlarda neredeyse imkansız hale gelmektedir.. Bilgisayarlarınızı Formatlayın ve yeniden kurarak yapılandırın. Önemli olan şirketlerin server larında gerekli önlemleri alarak bu illet virüsten bir nebze olsa korunmuş olabilirsiniz.

Cryptolocker virüsü hakkında ve sistemlerinize bulaşmaması için gerekli önlemleri almak gerekmekte bulaştıktan sonra geriye dönüşü olmayabilir öenmli olan sistemlerinize bulaşmadan ne yapabilirim diyorsanız. 7/24 Çekinmeden bizi arayabilir ve konuda yardım alabilirsiniz.

Ankara Cryptolocker virüsü temizleme ve önlem alma konusunda irtibata geçebilirsiniz.